Téměř celý den (11. června 2020, Most) závodníkům nepřálo počasí a tréninkové jízdy i celá kvalifikace se jela na plné vodě. Bylo potřeba si zvyknout na velmi těžké závodní podmínky, odlišné jízdní vlastnosti na mokré trati. Snad proto byly časy tréninkových kol velmi rozpačité. Ani pilotovi se nedařilo držet rytmus podle představ a časy na kolo byly během kvalifikace daleko za naší představou. Navíc se k nám dostavil pořadatel s informací o překračování zvukového limitu tratě, což vyústilo v dohodu, že na cílové rovince nesmíme do určitého místa jet se stlačeným plynovým pedálem.

S postupem času jsme poznávali více mokrou trať a nastavovali vůz na nové, náročné podmínky. Závod jsme startovali ze třetí pozice, vědomi si naprosto omezující dohody ohledně zvukového limitu. 

První závody v tomto ročníku dopadly dobře a přes všechna omezení si odvážíme v naší kategorii druhé místo.

Byl to velmi náročný den ,málem jsme skončili diskvalifikací za překročení hlukového limitu tratě. Do příštích závodů, které se konají již za měsíc v německém Lausitzringu, musíme vyměnit svody a výfuk, abychom splňovali technické podmínky vozu.

ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti

Nastavení cookies

Vaše soukromí je důležité. Můžete si vybrat z nastavení cookies níže. Zobrazit podrobnosti