Na první závodní den jsme se velmi těšili, ale odjížděli jsme s mírnou nervozitou. Pro náročnou, ale nutnou změnu repasování tlumičů a celkové geometrie, jsme neabsolvovali žádné závodní testování.

Byl krásný slunný den, ale se silným větrem, který od prvního tréninku testoval kvalitu a připravenost jezdců. Projevilo se chybějící předzávodní testování, kdy během jízd jsme postupně analyzovali a odstraňovali problémy s nastavením tlumičů a přítlakem podlahy.

Očekávané nesrovnalosti v nastavení vozu nás limitovaly v trénincích, kvalifikaci a bohužel i v prvním závodě. Ten však přes všechny starosti pro nás skončil druhým místem, které hodnotíme jako úspěch, přesto jsme cítili, že můžeme myslet na vítězství následujícího závodu.

A zvládli jsme ho skvěle. Na závodní okruh dlouhý 5922 metrů jsme startovali z výhodné druhé pozice. Vše šlo podle plánu, kdy jezdec během dvou okruhů načítal soupeře a při vjezdu do třetího kola se dostal na první pozici. Suverénní jízdou jsme drželi vedení do posledního kola, kde nás začali zpomalovali závodníci, kteří byli o kolo zpět. Toho využil jezdec na druhém místě, dotáhl se na nás a začal souboj do posledních metrů. V poslední zatáčce nás soupeř podjíždí, ale máme větší výjezdovou rychlost a cílovou čáru projíždíme první s mírným náskokem. 

Naši radost kazí výsledek časomíry, který za vítěze určuje našeho soupeře.

Byl to skvělý závod krásných sportovních okamžiků a morálně si v hlavách odvážíme vítězství druhého závodu. Den, který jsme chtěli považovat za testovací závod, dopadl skvěle a v konkurenci 20 jezdců získáváme cenné body za druhé místo v poháru Carboniacup 2021.

Těšíme se na naší další závody, které budou 9. června naší premiérou na maďarském okruhu Pannonia Ring.

ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti

Nastavení cookies

Vaše soukromí je důležité. Můžete si vybrat z nastavení cookies níže. Zobrazit podrobnosti