Na mosteckém Autodromu se konal čtvrtý závod seriálu Carbonia Cup, na kterém jsme chtěli upevnit naši vedoucí pozici ve třídě C2. 

Nejdříve jsme řešili volbu pneumatik. Mokré nebo suché? Vyhrála první varianta, která se ovšem ukázala jako špatná pro úvodní kola kvalifikace. Navíc přibyly problémy se startérem a téměř dvouhodinové hledání problému v elektrice.

Vše vyřešeno a do druhé kvalifikace vstupujeme s odhodláním zajet co nejrychlejší kolo. A náš pilot Michal Paclík doslova prolétl tratí, zajel nejrychlejší čas v kategorii C2 a jeho skvělý výkon zaznamenala časomíra i jako celkově třetí nejrychlejší napříč celé skupiny C.

Skvělou sportovní formu na středečním závodu však pokazili okolnosti, které závod nejdříve zpozdili o dvacet minut. Rozlitý olej na velké části trati společně s kamínky poznamenaly nakonec i celý závod, který trval necelých šest minut, kdy byl následně ukončen pro bezpečnost jezdců.

Závod plný nástrah a nečekaných problémů končí naším vítězstvím v kategorii C2 a celkově čtvrtým místem v hodnocení skupiny C.

Dalším místem pokračování seriálu Carbonia Cup je 4. srpna slovenský okruh Slovakiaring, kde nás čekají dva závody.

ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti

Nastavení cookies

Vaše soukromí je důležité. Můžete si vybrat z nastavení cookies níže. Zobrazit podrobnosti